Prečo musí byť manželstvo len z muža a ženy.

Autor: Peter Lauko | 21.1.2014 o 22:00 | (upravené 21.1.2014 o 22:20) Karma článku: 7,96 | Prečítané:  1450x

Nie je v dnešnej dobe táto otázka neznáma, je častá a rôzne je používaná a odôvodňovaná. Je to naozaj len o sexe? Z veľkej väčšiny aj iné partnerstvá sex ovplyvňuje. Je to o náboženstve? Zdá sa mi, že áno, lebo najviac iné spolužitie ako sviatostné manželstvo vadí katolíckej, pravoslávnej a gréckokatolíckej cirkvi. Je to o politike? Áno aj, lebo v štáte vládne politik a politické strany a zoskupenia a po sexuálnej revolúcii a zavedení antikoncepcie v polovici minulého storočia zosilneli liberálne a ateistické vplyvy v mnohých štátoch sveta. Je to o morálke? Určite, lebo táto oblasť je ovplyvňovaná vo viacerých smeroch a skôr upadá ako sa prehlbuje. Vplýva na to najmä vývoj techniky vizuálnej a komunikáčnej. Veď v 1955 roku sa začal šíriť televízny signál a neskôr internet, reklama, médiá v rôznej forme.

Rozoberme si jednotlivé témy. Muž a žena môžu vytvoriť manželstvo pre ich jedinečné rozdielne pohlavné bunky, z ktorých len spojením muža a ženy prirodzene splodia dieťa, ako plod svojej lásky a vzájomným odovzdaním svojich pohlavných buniek. Len takto v manželstve vznikne prirodzene nový život vo vzájomnej láske muža a ženy. Veriaci k tomu pridávame, že s Božím požehnaním. Určite od vzniku planéty sa toto prirodzené pravidlo rôzne porušovalo a hanobilo a malo to určite vplyv na civilizácie, ktoré zanikali a vznikali.

Katolícka cirkev považuje manželstvo za sviatostné a sviatosť, ako je tiež   sviatosť krstu  a  sviatosť kňazstva, preto jej nemožno upierať postoj obrany inštitútu manželstva muža a ženy. Je známe, že cirkev svojim postojom kritiky sexuálnej revolúcie, vzniku a propagácie antikoncepcie v minulom storočí začala obranu inštitúcie manželstva. Treba tiež pomenovať propagátorov a autorov liberálneho náhľadu na manželstvo a propagátorov antikoncepcie. Boli to liberáli a ateisti zo severských krajín Európy, ale samozrejme, že vznikali a rozširovali sa aj v  iných štátoch západnej civilizácie. To, že dnes mnohé štáty uznávajú registrované partnerstvá, celosvetové inštitúcie propagujú liberalizmus a antikoncepciu, že sa bez hanby propagujú umelé oplodnenia bez milujúceho  spojenia manželov alebo jednoduchšie deti zo skúmavky, že tieto liberálne a ateistické spôsoby propagujú v reklamách a reláciach médiá, je samozrejme hrozný dôsledok poklesu hodnoty a vážnosti tradičného manželstva. Dôsledky, ako pokles populácie, mnohé nové civilizačné ochorenia ako AIDS a škody na ekologii aj zamorením zemegule splodinami antikoncepčných tabletiek sú len dôsledkom tohoto trendu.

V svojich ďalších úvahách chcem povedať svoje názory na potrebu tradičného manželstva a rodiny, na škodlivosť pre štáty a civilizáciu partnerstiev rovnakého pohlavia, na škodlivosť antikoncepcie a nutnosť jej odstránenia a potrebu propagácie a učenia prirodzených metód plánovania rodičovstva a programy výchovy ľudskej lásky akým je nepochybne TEENStar a PARENTStar

MUDr. Peter Lauko

chirurg a propagátor prirodzenej  Billingsovej ovulačnej metódy plánovania rodičovstva a TEENStar - propramu výchovy k ľudskej láske

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?