Prečo musí byť manželstvo len z muža a ženy.

Autor: Peter Lauko | 21.1.2014 o 22:00 | (upravené 21.1.2014 o 22:20) Karma článku: 7,96 | Prečítané:  1442x

Nie je v dnešnej dobe táto otázka neznáma, je častá a rôzne je používaná a odôvodňovaná. Je to naozaj len o sexe? Z veľkej väčšiny aj iné partnerstvá sex ovplyvňuje. Je to o náboženstve? Zdá sa mi, že áno, lebo najviac iné spolužitie ako sviatostné manželstvo vadí katolíckej, pravoslávnej a gréckokatolíckej cirkvi. Je to o politike? Áno aj, lebo v štáte vládne politik a politické strany a zoskupenia a po sexuálnej revolúcii a zavedení antikoncepcie v polovici minulého storočia zosilneli liberálne a ateistické vplyvy v mnohých štátoch sveta. Je to o morálke? Určite, lebo táto oblasť je ovplyvňovaná vo viacerých smeroch a skôr upadá ako sa prehlbuje. Vplýva na to najmä vývoj techniky vizuálnej a komunikáčnej. Veď v 1955 roku sa začal šíriť televízny signál a neskôr internet, reklama, médiá v rôznej forme.

Rozoberme si jednotlivé témy. Muž a žena môžu vytvoriť manželstvo pre ich jedinečné rozdielne pohlavné bunky, z ktorých len spojením muža a ženy prirodzene splodia dieťa, ako plod svojej lásky a vzájomným odovzdaním svojich pohlavných buniek. Len takto v manželstve vznikne prirodzene nový život vo vzájomnej láske muža a ženy. Veriaci k tomu pridávame, že s Božím požehnaním. Určite od vzniku planéty sa toto prirodzené pravidlo rôzne porušovalo a hanobilo a malo to určite vplyv na civilizácie, ktoré zanikali a vznikali.

Katolícka cirkev považuje manželstvo za sviatostné a sviatosť, ako je tiež   sviatosť krstu  a  sviatosť kňazstva, preto jej nemožno upierať postoj obrany inštitútu manželstva muža a ženy. Je známe, že cirkev svojim postojom kritiky sexuálnej revolúcie, vzniku a propagácie antikoncepcie v minulom storočí začala obranu inštitúcie manželstva. Treba tiež pomenovať propagátorov a autorov liberálneho náhľadu na manželstvo a propagátorov antikoncepcie. Boli to liberáli a ateisti zo severských krajín Európy, ale samozrejme, že vznikali a rozširovali sa aj v  iných štátoch západnej civilizácie. To, že dnes mnohé štáty uznávajú registrované partnerstvá, celosvetové inštitúcie propagujú liberalizmus a antikoncepciu, že sa bez hanby propagujú umelé oplodnenia bez milujúceho  spojenia manželov alebo jednoduchšie deti zo skúmavky, že tieto liberálne a ateistické spôsoby propagujú v reklamách a reláciach médiá, je samozrejme hrozný dôsledok poklesu hodnoty a vážnosti tradičného manželstva. Dôsledky, ako pokles populácie, mnohé nové civilizačné ochorenia ako AIDS a škody na ekologii aj zamorením zemegule splodinami antikoncepčných tabletiek sú len dôsledkom tohoto trendu.

V svojich ďalších úvahách chcem povedať svoje názory na potrebu tradičného manželstva a rodiny, na škodlivosť pre štáty a civilizáciu partnerstiev rovnakého pohlavia, na škodlivosť antikoncepcie a nutnosť jej odstránenia a potrebu propagácie a učenia prirodzených metód plánovania rodičovstva a programy výchovy ľudskej lásky akým je nepochybne TEENStar a PARENTStar

MUDr. Peter Lauko

chirurg a propagátor prirodzenej  Billingsovej ovulačnej metódy plánovania rodičovstva a TEENStar - propramu výchovy k ľudskej láske

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?