Fico je naozaj zástupca bývalých komunistov, nie sociálny demokrat.

Autor: Peter Lauko | 21.2.2016 o 0:00 | (upravené 21.2.2016 o 12:25) Karma článku: 5,19 | Prečítané:  590x

Treba si položiť otázku prečo ho ako veriaci človek nemôžem voliť. Prečo nebol  s Petrom Weissom, Kanisom , Fogašom, Schusterom významný ťahúň SDL? Ako zastupoval ako právnik Slovensko na Európskom súdnom dvore. Prečo si ho vybrali.

Začnem poslednou otázkou, Prečo si ho vybrali, aby sa hral na sociálneho demokrata. Učil sa nielen v noci dlhých nožov od Mečiara, keď v parlamente sedel celú noc a nič nepovedal, len sa pozeral, asi to mal ako stranícku úlohu. Vtedy Keltošová dávala návrhy ako dať Čarnogurského a Pittnera do výboru pre životné prostredie, aby náhodou nemohli hovoriť do bezpečnosti, vojska a spravodajských služieb. Fico tam sedel a nič nepovedal, hoci ako mladý poslanec SDĽ mohol povedať a nesúhlasiť s postupom Mečiara. Ale mohol jemu a jeho mecenášom - komunistom tento cirkus aj robiť dobre.

Neviem si spomenúť na jeden európsky súdny proces pri ktorom sa významne podieľal na pomoci pre Slovensko, ale možno na to ako  nový člen Európskeho súdneho dvora ešte nemal dostatočnú guráž. Neskôr doma keď bol prvý krát predsedom vlády nerokoval ani raz verejne pred médiami s eurokomisárom Figelom,, korektne si ho nevážil ako predtaviteľa Európskej komisie pre vedu a školstvo a pre Slovensko spolu neurobili za jeho prvej vlády veľa, ba ignorovaním nášho eurokomisára skoro nič. Možno sa veľa nemýlim, že viac sa venoval hanobeniu vtedajšej vlády Dzurindu prívlastkami o zlepenci pred svojim prvým nástupom, ako konštruktívnej opozícii a o slušnosti v jeho vystúpeniach nemohlo byť ani reči. Zaujímavé, že budúci poslanec Krajcer, vtedy redaktor, mu nedokázal rázne povedať aby sa správal v mediách slušne. Odvtedy nastal naozaj morálny úpadok slušnosti voči oponentovi v médiách. Je pozoruhodné, že aj Mečiar a Slota si dávali na urážky protivníkov väčší pozor ako Fico, Paška, Tomanová a ďalší.

Sociálnu demokraciu neutvoril s predstaviteľmi SDĽ preto, lebo vlastní menovaní významní reformní komunisti ho vyradili zo svojho stredu. Pre Fica zostali pohrobkovia komunistov Široký, Počiatek st., a mnoho ďalších, čuduj sa svete, najskôr eštebákov, ktorí pravdepodobne nejakým spôsobom prišli k svojmu majetku ešte od svojej komunistickej matičky strany rôznymi privatizačnými postupmi, vývozmi kapitálu za hranice a podobne. Veď komunistická strana Talianska , Španielska, Grécka sú doteraz a že by nepomohli bratskej komunistickej strane Československa po prevrate v 1989. Už 8 rokov počas môjho pôsobenia v Slovenskom parlamente a ani doteraz sa mi nedostala informácia, čo sa stalo z peniazmi a pokladom z čias komunizmu. Komunisti nás tu valili o zlatých tehličkách a poklade. Kde sú, a ako s nimi naložili títo Ficovi bývalí kamaráti.

Nakoniec, ako veriaci človek,  nemôžem voliť Smer  ani Kolára ani komunistov ani liberálov, lebo podporujú potrat, antikoncepciu, gayov a lesbické páry a hoci deklaratívne znášajú cirkev aj sa ukazovali s kardinálmi a biskupmi, ale svojimi činmi robia opak. Minister Richter na svojom ministerstve zamestnáva pani Pietruchovú zo Spoločnosti pre plánované rodičovstvo, ktorá z financií Svetovej zdravotníckej organizácie propaguje so svojou spoločnosťou antikoncepciu, ktorá sa nelíši od potratu. Propaguje gayov a lesbické páry a manželov, veriacich považujú za stredoveké kreatúry. Minister zahraničných vecí spolu z premiérom Ficom, hoci urobili ústavný zákon o rodine ako základe spoločnosti len pod tlakom dvoch pochodov za život v Košiciach a Bratislave, zatiaľ neprijali legislatívu kultúry smrti, ktorou nás ohrozuje svet a liberálna Európa. Ale ak sa opäť dostanú k moci nedajú súhlas kultúre smrti?

Viete si predstaviť kresťanské Slovensko, ako ho chválil  sv. Ján Pavol II pri svojich návštevách Slovenska, pod vedením komunistu alebo liberálna a Fico je slabý odvar obidvoch, preto ho voliť ja osobne nebudem. Budem voliť KDH - kresťanskú stranu, aj keď nie je dokonalá, ale nemá vyššie spomínané hrozné negatíva a neodporuje svojim programom kresťanskému svedomiu a zmýšľaniu.

Mali by sme už na Slovensku pomenovať veci skutočnými pravdivými hodnotami. Nemôže byť liberálny politik alebo pohrobok komunistov prijateľný pre veriaceho kresťana na Slovensku.

Ale volieb sa musim zúčastniť. Lebo už komunistický tajomník vedel, že keď nepôjdem voliť môj hlas získa víťaz,  aj keď ho nechcem voliť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?