KDH nemusí zaniknúť, ak...

Autor: Peter Lauko | 10.6.2016 o 11:03 | (upravené 10.6.2016 o 11:09) Karma článku: 1,90 | Prečítané:  585x

V tejto dobe nevidím ani jedného kandidáta na predsedu, ktorý by spľňal dve základné kritéria a to že obnoví  KDH z krízy a že dokáže osloviť dostatočne široké spoločenstvo členov a voličov pre KDH.  

Bol som 6 rokov  v parlamente Slovenska v rokoch 1992-1998 za KDH a bol som aj okresným funkcionárom KDH. Všetci, ktorí hodnotia toto obdobie KDH v okrese Poprad a na východe Slovenska, hovoria, že sme robili dobrú politiku, ktorá sa opierala o stretnutia s členmi KDH a voličmi a chodenie po obciach a mestách bol náš každodenný program a všetci nás poznali a mali sme a niekde aj máme ešte stále dobré výsledky KDH. 

KDH je stále dobré v Prešovskom regione, na východ od Liptovského Mikuláša a na Orave, Slabšie na Záhorí okolo Trnavy a Piešťan a okolo Košíc. 

Keď má viesť KDH nový predseda, nemôže byť z Bratislavy, ani Nitry, ani z Prievidze zo žiadneho regionu, kde je podpora a voliteľnosť KDH pod 4% alebo blížiaca sa nule.

Keď som si prečítal zoznam kandidátov na predsedu KDH, nerozumiem tomu, prečo nekandiduje predseda z východu Slovenska alebo Oravy, kde je podpora KDH najsilnejšia. 

KDH nespasí ani Hlina, ani iná konštrukcia, len poctivá skúsenosť s voličmi KDH a členmi KDH či na stretnutiach s občanmi alebo členmi KDH, tak ako sme to robili pri zakladaní KDH alebo v nasledujúcich rokoch, kedy sme mali hlavné tromfy v politike na Slovensku. K tomuto sa treba vrátiť.

Nikto nebude voliť KDH, keď budú natierať tanky alebo stavať hradby a vyvádzať na verejnosti škandál za škandálom a pritom sa tváriť ako konzervatívec, alebo nebodaj kdhak. Nebude nikto voliť KDH, ak bude naďalej riadené od zeleného stola z Bratislavy, 

Posledná vec, ktorá by sa mala zmeniť, je výmena platených funkcionárov či už ústredného tajomníka alebo regionálnych. Títo funkcionári urobili veľa dobrého,ale sú to skostnatené tvrdohlavé štruktúry, ktoré treba v prvom rade obnoviť. Nemožno donekonečna žiť zo starej slávy a nerobiť žiadne výsledky. 

Záverom by som si, želal, aby na sneme prestali s bodom Stanovy KDH, kde neustále  mlátili a mlátia slamu tí istí a neprospieva to veci. Návrhom a verejným hlasovaním, by sa mal na tomto sneme stanoviť krízový 1 rok na obnovu hnutia, zvoliť dočasné vedenie s najskúsenejšimi podpredsedami a zvoliť zo svojho stredu najskúsenejšieho manažéra, ktorý kolektív za ten rok urobí veľké množstvo stretnutí, programov pre ľudí a členov KDH a z takejto činnosti možno vznikne nový predseda a nové vedenie KDH.

V tejto dobe nevidím ani jedného kandidáta na predsedu, ktorý by splňal dve základné kritéria a to že obnoví  KDH z krízy a že dokáže osloviť dostatočne široké spoločenstvo členov a voličov pre KDH.  

Preto radím delegátom snemu, aby prijalo krízový variant na rok s dočasným vedením KDH. Som pripravený počas tohoto roka na východe Slovenska pomôcť pri organizovaní stretnutí z voličmi a členmi KDH. Iná cesta je krátkodobá a nepomôže.   

MUDr. Peter Lauko, bývalý poslanec Slovenska za KDH a okresný predseda KDH v Poprade

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?