KDH nemusí zaniknúť, ak...

Autor: Peter Lauko | 10.6.2016 o 11:03 | (upravené 10.6.2016 o 11:09) Karma článku: 1,90 | Prečítané:  594x

V tejto dobe nevidím ani jedného kandidáta na predsedu, ktorý by spľňal dve základné kritéria a to že obnoví  KDH z krízy a že dokáže osloviť dostatočne široké spoločenstvo členov a voličov pre KDH.  

Bol som 6 rokov  v parlamente Slovenska v rokoch 1992-1998 za KDH a bol som aj okresným funkcionárom KDH. Všetci, ktorí hodnotia toto obdobie KDH v okrese Poprad a na východe Slovenska, hovoria, že sme robili dobrú politiku, ktorá sa opierala o stretnutia s členmi KDH a voličmi a chodenie po obciach a mestách bol náš každodenný program a všetci nás poznali a mali sme a niekde aj máme ešte stále dobré výsledky KDH. 

KDH je stále dobré v Prešovskom regione, na východ od Liptovského Mikuláša a na Orave, Slabšie na Záhorí okolo Trnavy a Piešťan a okolo Košíc. 

Keď má viesť KDH nový predseda, nemôže byť z Bratislavy, ani Nitry, ani z Prievidze zo žiadneho regionu, kde je podpora a voliteľnosť KDH pod 4% alebo blížiaca sa nule.

Keď som si prečítal zoznam kandidátov na predsedu KDH, nerozumiem tomu, prečo nekandiduje predseda z východu Slovenska alebo Oravy, kde je podpora KDH najsilnejšia. 

KDH nespasí ani Hlina, ani iná konštrukcia, len poctivá skúsenosť s voličmi KDH a členmi KDH či na stretnutiach s občanmi alebo členmi KDH, tak ako sme to robili pri zakladaní KDH alebo v nasledujúcich rokoch, kedy sme mali hlavné tromfy v politike na Slovensku. K tomuto sa treba vrátiť.

Nikto nebude voliť KDH, keď budú natierať tanky alebo stavať hradby a vyvádzať na verejnosti škandál za škandálom a pritom sa tváriť ako konzervatívec, alebo nebodaj kdhak. Nebude nikto voliť KDH, ak bude naďalej riadené od zeleného stola z Bratislavy, 

Posledná vec, ktorá by sa mala zmeniť, je výmena platených funkcionárov či už ústredného tajomníka alebo regionálnych. Títo funkcionári urobili veľa dobrého,ale sú to skostnatené tvrdohlavé štruktúry, ktoré treba v prvom rade obnoviť. Nemožno donekonečna žiť zo starej slávy a nerobiť žiadne výsledky. 

Záverom by som si, želal, aby na sneme prestali s bodom Stanovy KDH, kde neustále  mlátili a mlátia slamu tí istí a neprospieva to veci. Návrhom a verejným hlasovaním, by sa mal na tomto sneme stanoviť krízový 1 rok na obnovu hnutia, zvoliť dočasné vedenie s najskúsenejšimi podpredsedami a zvoliť zo svojho stredu najskúsenejšieho manažéra, ktorý kolektív za ten rok urobí veľké množstvo stretnutí, programov pre ľudí a členov KDH a z takejto činnosti možno vznikne nový predseda a nové vedenie KDH.

V tejto dobe nevidím ani jedného kandidáta na predsedu, ktorý by splňal dve základné kritéria a to že obnoví  KDH z krízy a že dokáže osloviť dostatočne široké spoločenstvo členov a voličov pre KDH.  

Preto radím delegátom snemu, aby prijalo krízový variant na rok s dočasným vedením KDH. Som pripravený počas tohoto roka na východe Slovenska pomôcť pri organizovaní stretnutí z voličmi a členmi KDH. Iná cesta je krátkodobá a nepomôže.   

MUDr. Peter Lauko, bývalý poslanec Slovenska za KDH a okresný predseda KDH v Poprade

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?